post.title

Żeglowanie z dziećmi – o czym należy pamiętać?

Idealne wakacje? Aby urlop na długo pozostał miłym wspomnieniem, warto zaplanować go tak, by nie tylko dostarczył wielu rozrywek, lecz jednocześnie był spędzony w komfortowych warunkach, które pozwalają w pełni wypocząć, zrelaksować się i zregenerować siły przed powrotem do codziennych obowiązków. Jeżeli masz dość wczasów w popularnych, przeludnionych kurortach i ośrodkach turystycznych, postaw na inną formę zakwaterowania oraz atrakcji. Dużym zainteresowaniem w ostatnich czasach cieszy się żeglowanie z dziećmi po przepięknych mazurskich jeziorach. Czy aby skorzystać z tego typu aktywności, konieczne jest posiadanie swojego jachtu? Oczywiście, że nie! Dzięki takim portalom, jak na przykład Anseb Sail, możesz wynająć w pełni wyposażony, nowoczesny, komfortowy, a przede wszystkim ubezpieczony jacht, również bez uprawnień. Jednostki pomieszczą nawet osiem lub dziesięć osób, więc bez problemu na pokład wejdzie cała rodzina. O czym jednak warto pamiętać, zabierając w taki rejs dzieci? Przede wszystkim liczy się ich bezpieczeństwo.

Dzieci na jachcie – jakie zastosowanie mają szelki asekuracyjne?

Ze względu na liczne udogodnienia w zakresie żeglowania po mazurskich akwenach zainteresowanie tą formą spędzania wakacji nieustannie wzrasta wśród różnych grup odbiorców. Z czarterowania jachtu chętnie korzystają organizatorzy wyjazdów integracyjnych, grupy przyjaciół, zarówno w męskim, jak i tylko damskim składzie, oraz całe rodziny, w tym też z dziećmi. Jak wiadomo, maluchy trudno czasami upilnować, a niespuszczanie ich z oka choćby na moment podczas żeglowania jest niekiedy niemożliwe. Z tego powodu warto postarać się o to, żeby dzieci na jachcie były bezpieczne. Jak to zrobić? Przede wszystkim ważna jest edukacja. Przed wypłynięciem w rejs możesz wytłumaczyć dziecku, jakich zachowań i dlaczego powinno ono unikać. Co więcej, doskonałym rozwiązaniem są szelki asekuracyjne. Żeglarstwo to forma spędzania czasu, podczas którego tego typu przedmiot jest równie często wykorzystywany, co w przypadku sportów zimowych, jak na przykład jazda na nartach. Dzięki nim można cały czas asekurować swoją pociechę i mieć nad nią kontrolę.

Żeglowanie z dziećmi – do jakich ogólnych zasad bezpieczeństwa warto się stosować?

Niewątpliwie podczas rejsu konieczne jest przestrzeganie ogólnych przepisów, dotyczących zarówno dzieci, jak i dorosłych. Aby w trakcie wyprawy nie doszło do groźnych sytuacji, przede wszystkim powinno się żeglować po przeznaczonych do tego, sprawdzonych szlakach. Zanim więc rozpoczniesz przygodę na mazurskich akwenach, weź do ręki odpowiednią mapę i wyznacz trasę. Co najważniejsze, unikaj miejsc oznaczonych jako niebezpieczne, mogą bowiem znajdować się tam mielizny lub wystające kamienie. Ponadto sternik bezwzględnie musi być trzeźwy. Kierowanie jachtem pod wpływem alkoholu nie tylko może narazić uczestników jachtu na groźne wypadki, lecz z punktu widzenia prawa jest traktowane jak przestępstwo. Jeżeli natomiast podczas rejsu zdarzy się awaria, natychmiast powiadom o tym armatora, który zadba o fachową pomoc. Żeglowanie z dziećmi czy w gronie przyjaciół pozostanie miłym wspomnieniem na lata, jeśli tylko będziesz stosować się do ogólnych zasad bezpieczeństwa.

Dzieci na jachcie – jak zagwarantować im komfort?

Na stronie Anseb Sail oferowane są jachty przeznaczone nawet dla 10 osób. Przy tej ilości uczestników rejsu każdy może czuć się swobodnie i bezpiecznie. Co więcej, pokład posiada nie tylko kajuty do spania, lecz również do dyspozycji pozostaje kuchnia i łazienka. Żeglowanie z dziećmi jest łatwiejsze, kiedy bez problemu można skorzystać z prysznica. Dostępne w ofercie Anseb Sail jachty zapewniają to udogodnienie. Także dorośli doceniają możliwość odświeżenia się po upalnym dniu. Niektóre jachty wyposażone są w agregat generujący prąd, co umożliwia przygotowanie na nich posiłków w dowolnym miejscu na wodzie, a nie wyłącznie w porcie. Jeżeli natomiast podczas wakacji nie masz ochoty gotować, możesz zacumować w którejś z położonych na szlakach żeglarskich miejscowości i skosztować regionalnej kuchni w lokalu gastronomicznym. Co jeszcze wpływa na komfort podczas rejsu? Zależnie od potrzeb powietrze w kajutach można ochłodzić za pomocą klimatyzatora lub też ogrzać, kiedy temperatura jest za niska.

Żeglowanie z dziećmi – o co najczęściej pytają klienci?

Aby wakacje należały do udanych, bez wątpienia warto dobrze je zaplanować, co pozwoli uniknąć nieprzewidzianych komplikacji. W tym celu osoby zainteresowane czarterowaniem jachtu często zadają różnego rodzaju pytania związane z jego użytkowaniem czy też z samą procedurą wynajmu. Jaki model będzie odpowiedni? Jak przygotować się na bezpieczne żeglowanie z dziećmi? Czy na pokład można wprowadzać zwierzęta? To najczęstsze z pojawiających się wątpliwości. Aby znaleźć na nie satysfakcjonujące odpowiedzi, warto zapoznać się z zakładką FAQ na stronie internetowej Anseb Sail. Co więcej, informacji zaczerpnąć można, kontaktując się bezpośrednio z naszymi pracownikami. Nieograniczony dostęp do rzetelnej bazy wiedzy umożliwia odpowiednie przygotowanie się do rejsu, stosowanie się do zasad bezpieczeństwa oraz możliwość dopasowania do własnych potrzeb wielu dogodnych opcji. Rozwój i doskonalenie usług wynajmu jachtów sprawia natomiast, że możesz skorzystać z rozwiązań na najwyższym poziomie.

Inne opcje czarterowania jachtów – czy można wynająć komuś własny jacht?

Nie wszyscy chcą spędzić cały sezon na żeglowaniu. Wielu osobom nie pozwalają na to również obowiązki zawodowe. Co zrobić, kiedy masz własny jacht, a korzystasz z niego jedynie przez parę tygodni w roku? Jeżeli nie chcesz, by przez pozostałą część sezonu stał zacumowany, wynajmij go innym! Nie wiesz, jak stać się armatorem? Z pomocą portalu Anseb Sail dowiesz się, jak udostępnić pokład komuś, kto chciałby spędzić kilka dni czy tygodni na wodzie. Wiele rodzin decyduje się na żeglowanie z dziećmi, pragnąc pokazać im piękno Mazur i zachęcić do nawiązywania bliższego kontaktu z naturą. Anseb Sail gwarantuje bezpieczeństwo udostępnianych jachtów. Skrupulatnie weryfikujemy także jednostki należące do prywatnych armatorów. Dzięki temu możesz bez obaw zabrać na pokład swoją rodzinę czy znajomych. Przeżyj z nimi niezwykłe wakacje!

Nie wiesz, jak zadbać o komfort oraz bezpieczeństwo dzieci na jachcie? Przede wszystkim stosuj się do obowiązujących przepisów. Jeśli to potrzebne, możesz wyposażyć się w dodatkowe zabezpieczenie, jak na przykład szelki asekuracyjne dla najmłodszych, które doskonale sprawdzają się podczas rejsów.