post.title

Pięć najpiękniejszych szlaków żeglarskich na Mazurach

Chociaż wiele osób chętnie organizuje przez cały rok wszelkiego typu wyjazdy stanowiące połączenie wypoczynku i rekreacji, to szczególnie czas wiosenno-letni cieszy się popularnością wśród urlopowiczów. Na ten trend wpływa kilka czynników, przede wszystkim sprzyjająca aktywnościom na świeżym powietrzu pogoda, a dzięki temu szeroki wybór opcji na zaplanowanie wakacji. Od wielu lat dużym zainteresowaniem cieszą się Mazury, które w dobie pandemii zaczęły przyciągać jeszcze więcej urlopowiczów, poszukujących cichych, spokojnych, odizolowanych miejsc, w których można zrelaksować się w rodzinnym gronie lub ze znajomymi. Bliski kontakt z naturą, podziwianie piękna przyrody, odkrywanie nowych tras żeglarskich oraz możliwość przeżywania tych chwil wspólnie z najbliższymi sprawiają, że czarterowanie jachtu stało się preferowaną przez wielu formą planowania urlopów. Nie każdy wie, że mogą go wynająć także osoby bez uprawnień. Nie rezygnuj więc ze wspaniałej przygody! Co więcej, szlaki żeglarskie w Polsce są bardzo różnorodne, a poniżej znajdują się propozycje kilku z nich.

Mazury − szlaki żeglarskie. Giżycko – Mikołajki

Nowoczesne jachty, które czarterować można poprzez serwis Anseb Sail, to wygoda i wysoki komfort. Ze względu na fakt, że są one wyposażone w kuchnię oraz łazienkę stanowią jednocześnie bazę zakwaterowania. Kto jednakże nie jest zwolennikiem spania na wodzie, może po zacumowaniu zejść z pokładu i skorzystać z ofert noclegowych dostępnych w wielu pobliskich miejscowościach. Niezwykle popularne pośród turystów pozostaje Giżycko, w którym szlaki mazurskie często się rozpoczynają. Jeden z dłuższych, prowadzący aż do Mikołajek, wynosi prawie 40 km. Jest on bardzo malowniczy, a przemierzając go, bez problemu zatrzymać się można w którymś z mijanych portów na krótki odpoczynek lub posiłek. Warto pamiętać, żeby poruszać się wytyczonymi przez boje trasami, gdyż w położonych na szlaku akwenach mogą pojawiać się duże kamienie i mielizny.

Mazury − szlaki żeglarskie. Giżycko – Węgorzewo

Z Mazurami kojarzy Ci się głównie przyroda? Ciekawe gatunki ptaków, bujna roślinność, skrząca się w słońcu tafla wody? Oczywiście możesz to zobaczyć, udając się w rejs, lecz wspaniała natura to nie wszystko, co ma do zaproponowania ten wyjątkowy region. Mazury to nie tylko kraina jezior. Co roku turystów przyciągają niewielkie, spokojne miejscowości, posiadające wartość kulturalną i historyczną. Rozpoczynając trasę w Węgorzewie, zwiedzić można zabytkowy kościół św. Piotra i Pawła czy pokrzyżacki zamek. Ten szlak wodny przebiega przez słynne jezioro Mamry oraz kilka innych zbiorników wodnych, kanałów i wysepek. Cała trasa wynosi nieco ponad 25 km. To doskonała propozycja na wakacje w gronie najbliższych. Nasze jachty przystosowane są do 8 osób, więc miejsca jest sporo!

Mazury – szlaki żeglarskie. Mikołajki – Pisz

Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby swoją wyprawę zacząć z Mikołajek, położonych w Krainie Wielkich Jezior. To nie tylko znany punkt startowy lub finałowy wielu wycieczek wodnych, lecz również popularna miejscowość wypoczynkowa. Przed rozpoczęciem rejsu można więc zapoznać się z lokalnymi atrakcjami, a następnie wyruszyć w trasę i oddać się kontemplowaniu przyrody. Odkrywając najciekawsze szlaki żeglarskie w Polsce, warto rozważyć propozycję Mikołajki – Pisz. To około 25 km do przepłynięcia wśród malowniczych jezior, w tym zbiornika Śniardwy, wysp, kanałów i śluz. Taką wodną wycieczkę połączyć można również ze zwiedzaniem miejscowości docelowej, która oferuje wiele form aktywnego spędzania czasu. Istnieje tu kilka wartych zobaczenia zabytków oraz Muzeum Ziemi Piskiej.

Mazury – szlaki żeglarskie. Mikołajki − Ryn

Kto chciałby wyruszyć w nieco krótszą trasę, chętnie wybierze szlak rozpoczynający się w Mikołajkach i prowadzący do miejscowości Ryn. To około 20 km przeprawy przez kilka jezior: Mikołajskie, Tałty oraz Ryńskie. Po drodze mija się również wyspy, półwyspy i rezerwat przyrody. Co natomiast oferuje do zwiedzania miejscowość docelowa? Bez wątpienia warto zobaczyć w Rynie drugi co do wielkości zamek krzyżacki w Polsce. Dla dzieci ogromną atrakcją będzie zaś park linowy, w którym zdrowo spożytkują swoje pokłady energii. Ponieważ pływać jachtem można tylko w porze dziennej, wiele osób wybiera szlaki mazurskie umożliwiające organizowanie jednodniowych wycieczek. Po zacumowaniu w porcie noc spędzić można na pokładzie wyposażonym według indywidualnych potrzeb w zamykane, osobne kabiny, co zapewni poczucie prywatności i intymności.

Mazury – Łabędzi Szlak

Położone na Pojezierzu Mazurskim Kisajno nie jest samodzielnym jeziorem, lecz wchodzi w skład kompleksu Mamry. Od północy połączone jest z akwenem Dargin, zaś od południa rozlewa się Niegocin. Do zbiornika prowadzi też wiele kanałów. Kto chciałby bliżej zapoznać się z malowniczymi zakątkami tej okolicy, może wybrać się w rejs po Łabędzim Szlaku o długości około 6 km. Trasa prowadzi przez wiele dzikich miejsc, w których będziesz podziwiać przyrodę, wyciszysz się i zrelaksujesz. Po drodze miniesz również niewielkie wysepki oraz urocze zatoczki. Dla wprawionych żeglarzy interesujący punkt stanowi też Przesmyk św. Piotra. To wąskie przejście pomiędzy trzcinami, które dla początkujących może okazać się trudne do przebycia. Z tego względu przeglądając dostępne do żeglowania szlaki mazurskie, warto prześledzić je wcześniej na mapie i dostosować trasę do własnych preferencji, jak i posiadanych umiejętności.

Najciekawsze szlaki żeglarskie w Polsce – czarterowanie jachtu

Nie masz pomysłu na wakacyjny wyjazd z rodziną lub znajomymi? Chcesz zaplanować urlopowy wypoczynek w mniejszym lub większym gronie i cieszyć się bliskością natury? Oferujemy wysokiej jakości, dostosowanie do Twoich potrzeb jachty na wynajem, które czarterować może osoba pełnoletnia, również bez uprawnień. Co więcej, jeśli posiadasz własny żaglowiec i chcesz udostępnić jego wypożyczenie innym, gdy sam z niego nie korzystasz, również istnieje taka możliwość w serwisie Anseb Sail. Dzięki naszej ofercie najpiękniejsze szlaki żeglarskie w Polsce stoją przed Tobą otworem.

Co powinieneś wiedzieć o najpiękniejszych mazurskich jeziorach?

Wśród turystów panują różne trendy planowania urlopów. Niektórzy stawiają na zagraniczne wakacje, egzotyczne plaże i tropikalne upały. Inni zaś preferują wycieczki po Polsce, które stały się szczególnie popularne w dobie pandemii koronawirusa. Z powodu licznych obostrzeń pojawił się trend spędzania urlopów z dala od tłumów, poszukiwania dzikich, nie do końca jeszcze odkrytych, a jednocześnie bardzo urokliwych miejsc. Te cechy bez wątpienia posiadają Mazury. To prawdziwy raj dla miłośników ciszy, spokoju, podziwiania interesujących gatunków flory i fauny. O ile dużym zainteresowaniem cieszą się wczasy w mazurskich miejscowościach, to coraz więcej turystów decyduje się również na czarterowanie jachtów. Nie tylko zapewniają one odpowiedni poziom prywatności w przypadku większej liczby załogi, lecz również są wygodne i komfortowe, wyposażone w łazienkę oraz zaplecze kuchenne z możliwością samodzielnego przygotowywania ciepłych posiłków. Dostępne w serwisie Anseb Sail jachty pozwalają też na nocowanie na pokładzie. Mapa jezior mazurskich umożliwia dopasowanie do swoich potrzeb właściwych szlaków żeglarskich. Do wyboru są zarówno dłuższe, kilkudniowe trasy, jak i krótkie – kilkugodzinne.

Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich – propozycja dla miłośników natury

Żyjesz w ciągłym pędzie? Masz dość hałasu i zgiełku wielkiego miasta? Podczas urlopu chcesz naładować akumulatory, odpocząć, wyciszyć się i zrelaksować na łonie natury? Jeśli tak, Mazury to idealna destynacja dla Ciebie. Region ten obfituje w malowniczo położone zbiorniki wodne, których doliczyć się można około 2,5 tysiąca. Znajdują się tu słynne rozległe akweny, jak i mniejsze, o wiele mniej popularne, jeszcze nie do końca odkryte. To azyl dla wielu gatunków ptaków, które będziesz podziwiać podczas wyprawy. Wynajmując jacht, na przykład na tydzień lub dwa, nie musisz spędząć czasu tylko na pływaniu. Ilość otwartych portów umożliwia robienie przerw w wycieczce, zwiedzanie okolicznych miejscowości, obfitujących w zabytki kultury, historii oraz w muzea. Mazurskie miasteczka zapewniają również bogatą ofertę gastronomiczną, która przypadnie Ci do gustu, jeżeli nie jesteś zwolennikiem gotowania na pokładzie lub chcesz skosztować lokalnych specjałów. Poszukujesz wypoczynku na łonie natury? Czarterując jacht, możesz pływać Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich i napawać się do woli pięknem przyrody oraz upragnionym spokojem, o który tak trudno w dzisiejszym świecie.

Słynne jeziora mazurskie – to warto zobaczyć

Kto po raz pierwszy przyjeżdża na Mazury, przeważnie chce zwiedzić najpopularniejsze zakątki. Do takich niewątpliwie należą znane z lekcji przyrody i geografii zbiorniki wodne. Do najchętniej wybieranych na wakacyjne rejsy zalicza się kompleks Mamry. Tworzy go jezioro Kisajno wraz z pięcioma innymi akwenami. To jednak miejsce dość intensywnie eksploatowane przez żeglarzy, jeśli więc podczas urlopu chcesz się wyciszyć i spędzić czas jedynie w gronie najbliższych, warto zastanowić się nad mniej popularnymi zakątkami, które w większości są równie urokliwe, a przy tym dzikie, nie do końca odkryte. Z dala od tłumów istnieje możliwość nawiązania bliższego kontaktu z naturą, podziwiania niespłoszonych przez turystów, swobodnie buszujących wśród bujnej roślinności, ptaków. Dużym zainteresowaniem cieszą się również rejsy czarterowanymi jachtami po jeziorze Śniardwy, jest to jednak wybór odpowiedni dla wprawionych żeglarzy ze względu na zalegające dno kamienie, a także często pojawiające się na wodzie silne wiatry.

Eksplorowanie Mazur – polecane szlaki

Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej dla siebie trasy rejsowej? Masz ochotę na dłuższą wycieczkę, a może tylko jednodniowy wypad? Różnorodność dostępnych szlaków żeglarskich sprawia, że każdy niezależnie od swoich indywidualnych preferencji może dostosować właściwą długość oraz trudność rejsu do własnych możliwości. Przy okazji pływanie połączyć można ze zwiedzaniem urokliwych mazurskich miejscowości. Wiele szlaków ma swój początek w Giżycku, które otoczone jest dwoma znanymi jeziorami: Kisajno oraz Niegocin. To umożliwia zaplanowanie trasy czarterowanym jachtem na przykład do Mikołajek, poprzez wiele malowniczo usytuowanych akwenów wodnych, jezior i kanałów. Chętnie wybieraną przez żeglarzy destynacją jest również Węgorzewo, w którym można zacumować i zwiedzić miejscowość. To propozycje dłuższych tras, odpowiednich do rozłożenia w czasie i robienia postojów. Jeżeli interesuje Cię krótszy rejs, możesz wybrać szlak Mikołajki – Ryn lub kilkukilometrowy Szlak Łabędzi. Mapa jezior mazurskich gwarantuje bogaty wybór opcji.

Zwiedzanie Mazur – czarterowanie jachtu

Rodzinne wakacje z dala od tłumów? A może wyjazd ze znajomymi lub typowo damski czy męski wypad nad wodę? Wspaniałe jeziora mazurskie czekają na Ciebie! Wynajęcie jachtu to idealny sposób, by cieszyć się urlopem w gronie najbliższych. Jeśli koszt czarterowania podzieli się na kilku uczestników, nie jest on wysoki dla pojedynczej osoby. Co więcej, wystarczy być pełnoletnim, żeby skorzystać z tej usługi. Zamykane, osobne kabiny gwarantują prywatność i intymność. Zaplecze kuchenne pozwala natomiast na samodzielne przygotowywanie posiłków. Co istotne, pływanie dozwolone jest tylko w dzień, w nocy jacht powinien zostać zacumowany i można swobodnie w nim spać. Serwis Anseb Sail oferuje szybką obsługę rezerwacji, a także służy pomocą w przypadku niepożądanego, niespodziewanego zdarzenia na wodzie, na przykład awarii. Dzięki temu możesz czuć się bezpiecznie, korzystając z czarteru. Umożliwiamy również realizację rejsów dla firm, na przykład w ramach wycieczek integracyjnych. A jeśli posiadasz własny jacht, z którego nie korzystasz przez pewien okres wakacji, także masz możliwość wynajęcia go innym poprzez nasz serwis.

Marzysz o spokojnym wypoczynku na łonie natury z drugą połówką lub w większym gronie? Anseb Sail umożliwia czarterowanie nowoczesnych, wyposażonych według wysokich standardów jachtów z łazienką, kuchnią oraz z możliwością bezpiecznego spania. Udaj się w niezapomniany rejs Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich!