post.title

Klimatyzacja, toaleta i prysznic na jachcie – najważniejsze udogodnienia na czas rejsu

Nie masz pomysłu na wakacyjny wyjazd? Chcesz odpocząć od zgiełku wielkiego miasta, nawiązać bliższy kontakt z naturą, a przede wszystkim wyciszyć się i zrelaksować? Doskonałym pomysłem będzie spędzenie urlopu na jachcie w gronie rodziny lub znajomych. Sporo osób nie wie, że aby go wynająć, nie są potrzebne specjalne uprawnienia, a w kwestii bezpieczeństwa wystarczy przestrzegać kilku ogólnych zasad, z którymi bez problemu zapoznać się można przed rozpoczęciem rejsu. Rozwój tego typu usług sprawia, że dziś mamy do wyboru rozwiązania na najwyższym poziomie. Dzięki temu kilkudniowy czy kilkutygodniowy pobyt na jachcie nie musi być mniej komfortowy niż zakwaterowanie w luksusowym hotelu. Wynajmując go, zyskujesz bowiem dostęp do przestrzeni przeznaczonej aż dla ośmiu osób, z klimatyzowanymi kajutami, kuchnią oraz, co dla niektórych jest niezwykle istotne, posiadającymi prysznic jachtowy. Tak więc bez problemu podczas rejsu przygotujesz sobie i swoim bliskim posiłek, umyjesz się i komfortowo się wyśpisz. A to wszystko w otoczeniu pięknych mazurskich jezior!

Czym jest instalacja wodna na jachcie?

W dzisiejszych czasach zakwaterowanie z prywatną łazienką stało się standardem. Możliwość skorzystania z toalety czy wykąpania się pod prysznicem jest jednakże równie istotna podczas przebywania na wodzie. Cumowanie w porcie za każdym razem, kiedy któryś z pasażerów ma do zaspokojenia potrzebę fizjologiczną, byłoby bardzo niewygodne i po prostu nieopłacalne. Z tego powodu jachty, w tym modele oferowane przez portal Anseb Sail, posiadają filtr wody zaburtowej. Dzięki temu uczestnicy rejsu zyskują dostęp do czystej wody, którą wykorzystać mogą podczas codziennych czynności. Tak wyposażony pokład stanowić będzie komfortowe zakwaterowanie zarówno podczas krótkiego, kilkudniowego rejsu, jak i długiego, wielkotygodniowego. Co więcej instalacja wodna na jachcie pozwala nie tylko swobodnie korzystać z toalety, lecz również wziąć prysznic czy umyć naczynia po przygotowanym i spożytym na pokładzie posiłku. Wygodne? A to jeszcze nie wszystkie dostępne udogodnienia!

Co jeszcze wpływa na komfort użytkowania jachtu?

Również w sezonie letnim pogoda bywa kapryśna. Czasami, gdy w dzień świeci ostre słońce, pomieszczenia zbytnio nagrzewają się i tym samym utrudniają swobodne w nich przebywanie. Dzięki klimatyzacji pokładowe kajuty można ochłodzić, aby czuć się w nich komfortowo, niezależnie od pogody na dworze. Co więcej, kiedy wieczorem i w nocy temperatura zaczyna spadać lub po prostu sezon nie jest upalny, skorzystać możesz z ogrzewania. Dostępne w ofercie wynajmu jachty wyposażone są też w agregaty prądotwórcze, które umożliwiają między innymi samodzielne przygotowywanie posiłków podczas rejsu. Dla tych natomiast, którzy nie preferują gotowania na wakacjach, pozostają knajpki funkcjonujące w znajdujących się na szlakach żeglarskich miejscowościach. Bez problemu możesz więc zacumować w ich pobliżu i skosztować lokalnych mazurskich dań. Jak widać, udogodnienia, które gwarantujemy, to nie tylko prysznic jachtowy, lecz również szereg innych nowoczesnych rozwiązań, które uczynią pobyt na pokładzie przyjemnym i komfortowym.

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas rejsu?

Aby czas spędzony w gronie najbliższych na jachcie pozostał miłym wspomnieniem na lata, niezwykle istotna jest nie tylko wygoda, lecz również bezpieczeństwo. Jak uniknąć groźnych sytuacji na wodzie? Przede wszystkim kluczowe jest stosowanie się do głównych zasad dotyczących żeglowania. Bezwzględnie wymagana jest trzeźwość osoby stertującej jachtem. Ponadto, jeżeli nie jesteś zaawansowanym żeglarzem, wybierz sprawdzony i spokojny szlak. Unikaj miejsc niezbadanych lub oznaczonych jako mielizny czy tereny niebezpieczne, gdyż wpłynięcie na nie może skutkować w niebezpieczne wypadki. Gdyby doszło do awarii jachtu, nie próbuj usuwać jej samodzielnie, lecz niezwłocznie skontaktuj się z armatorem, który pospieszy z pomocą. Kwestię sporną stanowi często żeglowanie w nocy. Ze względu na fakt, że jest ono w znacznym stopniu mniej bezpiecznie niż w dzień, może się odbywać jedynie wtedy, kiedy jacht posiada odpowiednie oświetlenie. Dzięki zastosowaniu tych i jeszcze kilku innych zasad, pokład wyposażony w liczne udogodnienia, jak prysznic jachtowy, będzie zapewniał nie tylko komfort, lecz i bezpieczeństwo.

Kto najczęściej czarteruje jachty wyposażone w filtr wody zaburtowej?

Wyjazd integracyjny, rodzinny lub w tylko męskim czy damskim gronie – to jedynie kilka przykładów grup osób korzystających z czarterowania jachtu. Wygodny, przestronny, pełen udogodnień i co najważniejsze, bezpieczny pokład – to wszystko sprawia, że coraz więcej miłośników wakacji na łonie natury decyduje się na rejs po mazurskich akwenach. Fachowa instalacja wodna na jachcie umożliwia dostęp do toalety i łazienki, dzięki czemu również dłuższe żeglowanie może być komfortowe. Chętnie na tę formę wakacyjnego wypoczynku stawiają rodziny z dziećmi. Ci, którzy pragną zagwarantować swoim pociechom dodatkowe bezpieczeństwo, mogą wyposażyć je w szelki asekuracyjne, które pozwolą zachować kontrolę nad maluchami, tak by nie narażać ich na ryzyko wypadku. Na jacht możesz zabrać ze sobą również zwierzęta, co szczególnie przypada do gustu tym, którzy nie chcą i nie lubią rozstawać się podczas wakacji ze swoimi pupilami. Tak więc wypoczynek w formie rejsu jest odpowiedni dla każdego, kto poszukuje ciszy, spokoju i pięknych widoków.

O co najczęściej pytają klienci zainteresowani wynajęciem jachtu?

Aby dobrze zaplanować urlop, warto zadbać o detale. W przypadku czarterowania jachtu również opłaca się zapoznać z różnymi opcjami, tak żeby znaleźć dla siebie tę najdogodniejszą. Chcesz dokonać wynajmu jachtu w jednym porcie, natomiast zakończyć rejs w innym? To możliwe. A może zastanawiasz się, od czego uzależniona jest cena czarteru? Na tego typu pytania odpowiedzi uzyskasz, przeglądając zakładkę FAQ na stronie internetowej portalu Anseb Sail lub kontaktując się bezpośrednio z naszymi pracownikami. Często pojawiają się wątpliwości związane z troską o higienę osobistą podczas rejsu. Otóż dzięki takim udogodnieniom, jak prysznic jachtowy, zadbanie o nią nie stanowi najmniejszego problemu.

Jeżeli chcesz spędzić wakacje w oryginalny, nieszablonowy sposób, wypocząć, a przy tym napawać się pięknem przyrody, postaw na rejs po mazurskich zbiornikach wodnych. Z przyjaciółmi, z rodziną, z dziećmi czy ze zwierzęciem – na pokładzie jachtu możesz czuć się komfortowo i bezpiecznie w gronie swoich najbliższych, a także korzystać z licznych, dostosowanych do swoich potrzeb udogodnień.