post.title

Jezioro Bełdany – przewodnik żeglarski

Wakacje na wodzie, oryginalnie spędzony weekend, pomysłowy wieczór panieński, kawalerski czy relaks we dwoje. Wszystko to możliwe jest na luksusowym jachcie na jeziorze Bełdany. Mazurski Park Krajobrazowy oraz cała Kraina Wielkich Jezior nieustannie zachwycają turystów i okolicznych mieszkańców bogactwem przyrody, krajobrazami, a także oferowanymi opcjami aktywnego wypoczynku. Pływanie oraz żeglowanie na jeziorze Bełdany to propozycja dla osób w każdym wieku, które cenią sobie wolność, samowystarczalność podczas wodnej przygody oraz odpoczynek na łonie natury. Planując tegoroczny urlop, koniecznie weź pod uwagę te niezwykłe miejsca. Zachęcamy do lektury naszego przewodnika żeglarskiego!

Chluba Mazur – jezioro Bełdany

Urlop spędzony na Mazurach pozwala poczuć więź z naturą, odkryć w sobie pasję, a także wyciszyć się i cieszyć niczym niezakłóconym odpoczynkiem. Bełdany jako jezioro położone w całości na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, które stanowi niezwykle klimatyczny zbiornik wodny, otoczony drzewami i terenami leśnymi. Dzięki temu akwen określany jest przez wielu odwiedzających jednym z najpiękniejszych jezior regionu. Oddając się rozrywkom takim jak żeglowanie na jeziorze Bełdany lub pływanie po jego powierzchni, można nocować, posilać się i wypoczywać w znajdujących się w bliskiej okolicy ośrodkach turystycznych. Szczególnym zainteresowaniem turystów cieszą się znajdujące się w okolicy wyspy, które nierozerwalnie kojarzą się z tym miejscem.

Bezpieczne pływanie po jeziorze

Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów Polski, który co roku wybierany jest przez wielu rodaków oraz zagranicznych turystów jako kierunek podróży. Cieszy się on dużą popularnością nie tylko w sezonie letnim, bowiem pływanie po jeziorze Bełdany można rozpocząć wczesną wiosenną porą i kontynuować nawet późną jesienią. Ruch na jeziorze naturalnie największy jest w miesiącach, w których przypadają wakacje. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zaplanować wielką wyprawę także w innym terminie. Należy jednak uważnie sprawdzać warunki pogodowe.

Osobom początkującym, które rozpoczynają swoją przygodę z żeglowaniem na jeziorze Bełdany lub pływaniem jachtami motorowymi zaleca się rozwagę, unikanie wypływania podczas silnych wiatrów i dużych fal, a także dobicie do portu w razie pogorszenia się pogody. Z pewnością jednak znajdą się także doświadczeni pływacy, których nie odstraszą drobne niedogodności. Niezależnie więc od tego, czy planujesz pierwszą, czy kolejną wyprawę na jezioro Bełdany, pamiętaj o bezpieczeństwie własnym oraz towarzyszących Ci osób.

Ruch na jeziorze w sezonie

Kiedy rozpoczyna się sezon? Na jeziorze Bełdany trwa on od wiosny do jesieni, jednak jego szczyt przypada na miesiące wakacyjne. Od czerwca do sierpnia ruch na jeziorze jest znacznie zwiększony, co nie zawsze jest pożądane przez osoby pływające jachtami motorowymi. Jeśli planujesz wycieczkę w innym terminie, np. w maju lub wrześniu, pływanie po jeziorze Bełdany może okazać się bardzo komfortowe. Wiele dostępnych obecnie na wynajem jachtów, wyposażonych jest w agregaty prądotwórcze, klimatyzację czy ogrzewanie, dzięki czemu niezależnie od terminu wyjazdu, będziesz mógł cieszyć się wygodą i komfortem w trakcie podróży.

Wskazówki dla turystów

W naszym poradniku żeglarskim nie może zabraknąć również przydatnych porad. Osoby planujące pływanie lub żeglowanie na jeziorze Bełdany powinny liczyć się z tym, że w najgłębszym miejscu zbiornik mierzy nawet do 46 m. Mimo iż średnia głębokość wynosi zaledwie 10 m, należy z pełną powagą podejść do kwestii związanych z bezpieczeństwem. Piękne widoki i zachwycające krajobrazy nie powinny odciągnąć uwagi osób odwiedzających Mazury od niebezpiecznych miejsc na jeziorze. Są nimi np. skaliste lub zniszczone przez jachty brzegi. Dobijając do portu, należy więc wybierać te, które są oznaczone, z łagodnym podejściem, bez stromizn i skał.

Malownicze fragmenty lądu otoczone wodą w większości nie są nazwane, jednak wyspa Mysia oraz Piaseczna doczekały się swoich imion. Tak samo, jak większość jeziora, one również otoczone są przez drzewa, dzięki czemu całość przywodzi na myśl dziewicze tereny, trwające niezmiennie w zgodzie z naturą. W przewodnikach turystycznych znaleźć można wiele informacji o otaczających jezioro Bełdany portach, takich jak np. Guzianka czy Port Jachtowy Gąsior. Po dotarciu do brzegu można zjeść pyszne danie regionalnej kuchni, apetycznie przyrządzoną rybę, wynająć miejsce w hotelu lub ośrodku turystycznym, a także znaleźć pola namiotowe oraz miejsca postojowe dla jachtów, umożliwiające podłączenie ich do zasilania.

Wynajem jachtu na wyjazd z rodziną lub współpracownikami

Szukasz sprawdzonej opcji na spędzenie wakacji z rodziną, niezapomniany wypad ze znajomymi lub integrację? Pływanie po jeziorze Bełdany to doskonała propozycja na różne okazje. Klimatyzowane, wysokiej klasy, ekskluzywne jachty wynajmowane są zarówno na wieczory kawalerskie i panieńskie, jak i przez firmy, organizujące wyjazdy uznaniowe dla swoich pracowników lub kadry kierowniczej. Chcąc wybrać najlepszy model odpowiadający Twoim potrzebom, warto porównać oferty wszystkich osób wynajmujących i wybrać ośrodek, który dba o ubezpieczenie łodzi, odznacza się wysokim standardem obsługi klienta oraz jest na tyle dyspozycyjny, by w każdej chwili zareagować na zgłoszenie o nieprzewidzianym zdarzeniu na wodzie.

Atrakcyjne ceny oraz bezkonkurencyjna jakość obsługi klienta wyróżnia naszą firmę Anseb Sail spośród innych mazurskich wypożyczalni jachtów, gwarantując niezapomniane wrażenia z wycieczki oraz niezbędną pomoc. Termin i data czarteru na jeziorze Bełdany ustalana jest indywidualnie i może wynosić od kilku do nawet kilkunastu dni, w zależności od ruchu na jeziorze w danym sezonie.

Anseb Sail – kompleksowa obsługa wynajmu jachtów

Wypłynięcie na jezioro Bełdany wymaga odpowiedniego przygotowania trasy podróży, ustalenia miejsc postojowych, określenia odległości od portów oraz wyboru odpowiedniego jachtu motorowego. Zawsze warto mieć przygotowany plan w razie złej pogody oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także zapewniony kontakt z wypożyczalnią sprzętu do pływania po jeziorze. Bełdany, jako jeden ze zbiorników wodnych znajdujących się w regionie mazurskim, otoczony jest przez miejscowości turystyczne pełne restauracji oraz sklepów.

W Anseb Sail oferujemy swoim klientom wynajem ekskluzywnych jachtów na wymarzone podróże. Dzięki współpracy z zaufanymi najemcami oraz weryfikacji wszystkich właścicieli łodzi, gwarantujemy pełne bezpieczeństwo i cieszymy się znakomitymi opiniami wielu zadowolonych klientów.