post.title

Czarter jachtów sposobem na bezpieczne wakacje w czasie pandemii

Czarter jachtów to coraz popularniejszy sposób na spędzenie wakacji. Daje ogromną niezależność i pozwala przeżyć niezapomnianą przygodę. Aby z niego skorzystać, nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy ani nawet patentu żeglarskiego. Na co warto jednak zwrócić uwagę? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czy wynajem jachtu na wakacje to coś dla Ciebie.

Wakacje w pandemii – dlaczego czarter jachtów to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu wyjazd na wakacje oznaczał zakup wycieczki z biura podróży. Pandemia zmieniła jednak wiele aspektów naszej codzienności – w tym sposób spędzania czasu wolnego. W świecie dotkniętym pandemią perspektywa lotu w przepełnionym samolocie czy spania w hotelu, przez który przewijają się setki turystów, może budzić słuszny niepokój. Tradycyjne wakacyjne rozwiązania narażają nas bowiem na kontakt z ogromną liczbą ludzi, co sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusów i chorób.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na czarter kamperów czy właśnie jachtów. Podróż wynajętym jachtem to świetny sposób na bezpieczne, wygodne i niezależne wakacje w pandemii. Nie ma tu mowy o kolejkach na lotnisku, hałaśliwych gościach w hotelu czy przepełnionych plażach. Czarter jachtu daje Ci swobodę, której potrzebujesz, by naprawdę wypocząć – a do tego minimalizuje ryzyko zarażenia się wirusem od innych urlopowiczów.

Bezpieczne wakacje – na co zwrócić uwagę podczas wyboru jachtu?

Marzą Ci się wakacje nad morzem? W czasie pandemii lepiej poszukać dla nich alternatywy. Czarter jachtu na Mazurach to doskonały pomysł na wypoczynek na własnych zasadach. Choć ma wiele plusów i daje ogromną swobodę, wiąże się też jednak z dużą odpowiedzialnością. Dlatego przed wyborem jachtu na wakacje warto przeprowadzić dokładny research i wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Należą do nich przede wszystkim:

 • rodzaj i wielkość akwenu, na jakim chcemy pływać;
 • liczba osób, jakie zabieramy w rejs;
 • wielkość załogi, jaka nas interesuje;
 • cena jachtu oraz udogodnienia, jakie są w nią wliczone;
 • wyposażenie jachtu;
 • ubezpieczenie od uszkodzeń, kradzieży oraz rzeczy załogi;
 • okres, w jakim chcemy wypłynąć w rejs (pora roku/miesiąc).

To najważniejsze informacje, którymi powinieneś podzielić się z profesjonalną firmą zajmującą się wynajmem jachtu, aby otrzymać ofertę dopasowaną do Twoich możliwości i potrzeb.

Jak przebiega proces wynajmu jachtów?

Wynajem jachtów rozpoczyna się od ustalenia opisanych wyżej kryteriów. Potem następuje wybór firmy oraz rezerwacja. Rezerwacji należy dokonać z jak największym wyprzedzeniem lub pod koniec sezonu.

Sam proces jest intuicyjny i przeprowadzany w dużej części online.

 1. Zaczynamy od weryfikacji znajdujących się w serwisie ofert i wyboru jachtu dostosowanego do indywidualnych potrzeb.
 2. Następnie wybieramy preferowany zakres czasowy czarteru i opłacamy zaliczkę.
 3. Po tym etapie kontaktuje się z nami właściciel jachtu i doprecyzowuje szczegóły wynajmu.
 4. W dniu wypłynięcia pojawiamy się w porcie i sprawdzamy stan oraz wyposażenie jachtu.
 5. W dalszej kolejności podpisujemy protokół zdawczo-odbiorczy, wpłacamy kaucję, następuje także weryfikacja uprawnień do pływania (tylko w przypadku gdy patent jest wymagany).
 6. Ostatni etap to krótkie szkolenie z obsługi jachtu.

Czarter jachtów na wakacje w pandemii – obalamy mity

Pomimo jej rosnącej popularności, z usługą wynajmu jachtów wiąże się wiele mitów i stereotypów. Powszechnie uważa się, że czarter jachtu to bardzo drogie i wymagające uprawnień rozwiązanie. Wynajem takiego środka lokomocji jest jednak o wiele bardziej przystępny, niż można by przypuszczać. Przede wszystkim – do pływania jachtem motorowym wcale nie potrzeba patentu. Niewiele osób o tym wie, a przekonanie, że żegluga jest możliwa tylko na mocy odpowiedniej licencji, skutecznie zniechęca laików do skorzystania z takiej formy podróży.

Tymczasem według polskich przepisów do prowadzenia łodzi motorowych o maksymalnej mocy silnika 10 kW i jachtu motorowego o mocy silnika poniżej 75 kW, długości nie większej niż 13 m i maksymalnej prędkości 15 km/h, nie są wymagane żadne uprawnienia. Warto również zaznaczyć, że podróżowanie jachtem to sposób na bardzo wygodne i bezpieczne wakacje. Wybierając usługi profesjonalnej firmy, nie musisz obawiać się o dyskomfort czy złe warunki sanitarne. Jachty przeznaczone do wypożyczenia posiadają często udogodnienia, dzięki którym na ich pokładzie można się poczuć zupełnie jak w luksusowym hotelu.

Czarter jachtów na bezpieczne wakacje – ceny

Ile kosztuje wynajęcie jachtu? Wiele osób sądzi, że jest to drogie rozwiązanie, na które mogą sobie pozwolić wyłącznie ludzie zamożni. Tymczasem ceny czarteru jachtów są bardzo zróżnicowane, a przy odpowiednio wczesnej rezerwacji mogą być zaskakująco niskie. Wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych za dobę. Ostateczna cena czarteru zależy od modelu jachtu, jego wyposażenia, dodatkowych udogodnień i parametrów technicznych. Wszyscy armatorzy wystawiający oferty jachtów w naszym serwisie są dokładnie weryfikowani, a jachtu ubezpieczone.

Gdzie wynająć jacht na wakacje w pandemii?

Rynek firm czarterowych rozwija się w błyskawicznym tempie. W sieci natrafić można na coraz więcej ciekawych i przystępnych ofert wynajmu jachtu. Bardzo korzystne warunki i bogatą flotę jachtów znajdziesz w firmie Anseb Sail. Gwarantujemy luksusowe jachty z bogatym wyposażeniem, atrakcyjne ceny wynajmu, bezpieczeństwo, wygodę, udogodnienia takie jak kajuty z łazienką i prysznicem oraz możliwość zabrania na pokład zwierząt.

W skład naszej floty wchodzą różnorodne jachty, które nadają się doskonale na krótkie i długie podróże, zapewniając załodze stuprocentowy komfort podczas żeglugi. Stawiając na nasze jednostki, zyskujesz profesjonalną obsługę, odpowiednie przygotowanie do rejsu oraz pomoc na każdym etapie planowania i realizacji podróży. Dzięki temu możesz w pełni cieszyć się swobodą i niezależnością, jaką daje wypoczynek na wynajętym jachcie.

Wakacje nad morzem w czasie pandemii? A może niebanalna alternatywa? Czarter jachtu na Mazurach to świetny sposób na wygodne podróżowanie w wybranym przez siebie towarzystwie, w znacznie przystępniejszej cenie niż może Ci się wydawać – zwłaszcza w przypadku rejsów wieloosobowych. Wakacje z rodziną lub znajomymi? Wynajmij jacht i przeżyj przygodę życia, zamieniając zatłoczone i głośne kurorty na bezpośrednie towarzystwo natury.